Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Aprílový TRIADWATCH

Napriek alebo aj vďaka korone sa v apríli prihodili viaceré novinky, o ktorých by každý marketér, reklamožrút alebo používateľ mal vedieť. Vypni si na chvíľu Zoom a Slack a prečítaj si, čo je nové na poli social media počas social distancingu.

Facebook

Konečne Desktop Messenger

Mnohých z nás potešilo (a isto aj vás poteší), že Facebook konečne uviedol dlho očakávanú desktop aplikáciu Messenger pre Mac alebo PC. Funguje fajn, hoci má ešte svoje muchy. A predtým než sa opýtate – áno, dark mode je tiež k dispozícii. Sťahujte tu.

Facebook Gaming rastie a prináša novinky

Hry sú pre Facebook dôležité a súčasná situácia urýchlila uvedenie niektorých nových funkcií. Napríklad možnosť organizovať turnaje pre amatérov, a tiež novú appku. Facebook Gaming si zatiaľ stiahnete len na Android, ale iOS verzia by mala prísť čoskoro.

Facebook vs Korona

Facebook robí viacero vecí na pomoc ľuďom a firmám počas tejto krízy. Tak si v rýchlosti aspoň zhrňme niektoré z aktivít:

  • Britské nemocnice budú inštalovať Facebook Portaly (áno, FB robí aj hardvér), aby pacienti mohli byť v kontakte so svojimi blízkymi, keď ich nemôžu navštevovať osobne
  • Granty pre podnikateľov v hodnote 100 miliónov dolárov
  • Bezplatné reklamy pre zdravotnícke organizácie
  • Zákaz reklám na predaj rúšok a dezinfekčných prostriedkov na ruky
  • Boj s nepravdivými informáciami
  • Podnikatelia si môžu urobiť fundraiser, aby ich zákazníci podporili
  • Chatboty pre zdravotnícke organizácie

Facebook + Droga5 = kampaň Never Lost

Dobrých korona kampaní nie je nikdy dosť a tá od Drogy5 pre Facebook isto patrí zatiaľ medzi to najlepšie.

Aj Facebook (vraj) znížil kvalitu videa v Európe

Internet dostáva počas korony zabrať, a tak sa aj Facebook a Instagram pridali k Netflixu či Amazonu Prime, ktorí znížili kvalitu streamovaných videí v Európe, aby zostalo dosť prenosovej rýchlosti na podstatnejšie veci, ako napríklad videohovory. Neviem, ako vy, ale v Triade sme si zníženie kvality zatiaľ nevšimli.

Reklamy na Facebooku dávno neboli také lacné

Znižovanie reklamných budgetov a zvyšovanie pripojených ľudí na Facebooku a Instagrame malo za následok veľký pokles cien reklamy. Podľa niektorých zdrojov sú momentálne ceny za reklamu nižšie až o 20 %, a to nielen na Facebooku, ale aj na Googli a YouTube.

Okrem poklesu cien za reklamu na sociálnych sieťach sme si v  Triade tiež všimli pomalšie schvaľovanie reklám. Ak máte inú skúsenosť, napíšte nám do komentára.

Instagram

Okrem Stay Home stickerov a #somdoma challengov má Instagram pre nás aj zopár technických noviniek.

Zdieľanie Facebook storiek na Instagrame

Malý krok pre ľudstvo, ale veľký pre vás, ak patríte medzi tých, čo radi publikujú FB storky.

Livestreamy patria sem a ešte aj na IGTV

Možno ste zachytili náš nový projekt Dnespozeram.live a novinku ohľadom livestreamovania má aj Instagram. Hneď po skončení livestreamu môžete odteraz publikovať videjko priamo na IGTV.

Co-watching na Instagrame

Ak chcete s niekým pozerať počas korony Netflix, vyskúšajte Netflix Party. Ak vám postačí browsovanie Instagramu spolu s kamošmi, skúste novú funkciu priamo vo video chate Instagramu.

YouTube

Konkurent TikToku už čoskoro?

Jedna nepotvrdená klebeta, ktorá však zrejme nikoho neprekvapí. YouTube by mal vraj do konca roka uviesť funkciu Shorts. Bude to konkurent TikToku priamo v appke YouTube.

A to je od nás všetko. Zostaňte doma a buďte zdraví. 😊

 

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

(DIGITAL) IDEAMAKER & COPYWRITER - V TRIADe sa nedelíme na "digitálnych a nedigitálnych" ľudí, ale ak si doma zatiaľ v digitále a ATLko sa ešte len chceš naučiť, tak ťa s radosťou prichýlime a priučíme. Prihlás sa k nám >>

ACCOUNT MACGYVER - Hľadáme ostrieľaného človeka, ktorý sa nebojí veľkých výziev ani náročných klientov, na riešenie problémov mu stačí kancelárska spinka a nielen v digitále je ako ryba vo vode. Jednoducho, TRIADovského account managera, ktorý sa vynájde v každej situácii ako rodený MacGyver. Cítiš sa na to? Odpovedz na zákerné otázky a si v hre!

SOCIAL MEDIA PLANNER - Čísla, cielenie, optimalizácia a refreshovanie nabiehajúcich výsledkov je to, čo ťa napĺňa šťastím? Ak miluješ skúšať a neustále tak posúvať hranice svojich aj klientových možností a už si čo-to v živote aspoň na Facebooku odpromoval, poď sa realizovať k nám do TRIADu! Prihlás sa tu >>

COMMUNICATION SPECIALIST - Komunikácia je tvoje druhé meno a svoje šťastie nachádzaš v rozhovoroch s ľuďmi či už naživo alebo cez internet? Ak nie si platený troll, ale človek, čo sa jednoducho "baví" s ľuďmi a k tomu si zorganizovaný typ, máme pre teba super miesto! Prihlás sa tu >>

BRAND CONTENT CREATOR - Si kreatívna duša, ktorá vie vymyslieť autentickú reklamu na akýkoľvek produkt a ešte za to žne úspechy v podobe pozitívnych reakcií na sociálnych sieťach? V tom prípade je tento job presne pre teba! Prihlás sa tu >>