Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Aprílový TRIADWATCH

Napriek alebo aj vďaka korone sa v apríli prihodili viaceré novinky, o ktorých by každý marketér, reklamožrút alebo používateľ mal vedieť. Vypni si na chvíľu Zoom a Slack a prečítaj si, čo je nové na poli social media počas social distancingu.

Facebook

Konečne Desktop Messenger

Mnohých z nás potešilo (a isto aj vás poteší), že Facebook konečne uviedol dlho očakávanú desktop aplikáciu Messenger pre Mac alebo PC. Funguje fajn, hoci má ešte svoje muchy. A predtým než sa opýtate – áno, dark mode je tiež k dispozícii. Sťahujte tu.

Facebook Gaming rastie a prináša novinky

Hry sú pre Facebook dôležité a súčasná situácia urýchlila uvedenie niektorých nových funkcií. Napríklad možnosť organizovať turnaje pre amatérov, a tiež novú appku. Facebook Gaming si zatiaľ stiahnete len na Android, ale iOS verzia by mala prísť čoskoro.

Facebook vs Korona

Facebook robí viacero vecí na pomoc ľuďom a firmám počas tejto krízy. Tak si v rýchlosti aspoň zhrňme niektoré z aktivít:

  • Britské nemocnice budú inštalovať Facebook Portaly (áno, FB robí aj hardvér), aby pacienti mohli byť v kontakte so svojimi blízkymi, keď ich nemôžu navštevovať osobne
  • Granty pre podnikateľov v hodnote 100 miliónov dolárov
  • Bezplatné reklamy pre zdravotnícke organizácie
  • Zákaz reklám na predaj rúšok a dezinfekčných prostriedkov na ruky
  • Boj s nepravdivými informáciami
  • Podnikatelia si môžu urobiť fundraiser, aby ich zákazníci podporili
  • Chatboty pre zdravotnícke organizácie

Facebook + Droga5 = kampaň Never Lost

Dobrých korona kampaní nie je nikdy dosť a tá od Drogy5 pre Facebook isto patrí zatiaľ medzi to najlepšie.

Aj Facebook (vraj) znížil kvalitu videa v Európe

Internet dostáva počas korony zabrať, a tak sa aj Facebook a Instagram pridali k Netflixu či Amazonu Prime, ktorí znížili kvalitu streamovaných videí v Európe, aby zostalo dosť prenosovej rýchlosti na podstatnejšie veci, ako napríklad videohovory. Neviem, ako vy, ale v Triade sme si zníženie kvality zatiaľ nevšimli.

Reklamy na Facebooku dávno neboli také lacné

Znižovanie reklamných budgetov a zvyšovanie pripojených ľudí na Facebooku a Instagrame malo za následok veľký pokles cien reklamy. Podľa niektorých zdrojov sú momentálne ceny za reklamu nižšie až o 20 %, a to nielen na Facebooku, ale aj na Googli a YouTube.

Okrem poklesu cien za reklamu na sociálnych sieťach sme si v  Triade tiež všimli pomalšie schvaľovanie reklám. Ak máte inú skúsenosť, napíšte nám do komentára.

Instagram

Okrem Stay Home stickerov a #somdoma challengov má Instagram pre nás aj zopár technických noviniek.

Zdieľanie Facebook storiek na Instagrame

Malý krok pre ľudstvo, ale veľký pre vás, ak patríte medzi tých, čo radi publikujú FB storky.

Livestreamy patria sem a ešte aj na IGTV

Možno ste zachytili náš nový projekt Dnespozeram.live a novinku ohľadom livestreamovania má aj Instagram. Hneď po skončení livestreamu môžete odteraz publikovať videjko priamo na IGTV.

Co-watching na Instagrame

Ak chcete s niekým pozerať počas korony Netflix, vyskúšajte Netflix Party. Ak vám postačí browsovanie Instagramu spolu s kamošmi, skúste novú funkciu priamo vo video chate Instagramu.

YouTube

Konkurent TikToku už čoskoro?

Jedna nepotvrdená klebeta, ktorá však zrejme nikoho neprekvapí. YouTube by mal vraj do konca roka uviesť funkciu Shorts. Bude to konkurent TikToku priamo v appke YouTube.

A to je od nás všetko. Zostaňte doma a buďte zdraví. 😊

 

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

Momentálne nikoho nehľadáme, ale kto vie :) Ak si myslíš, že do TRIADu patríš, napíš nám aj tak a možno motyka vystrelí.

BDGT cut

NOVINKA Z TRIADU:
Čitajte našu knihu Budget Cut o efektívnom marketingu!
Kúpiť