Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

JANUÁROVÝ TRIADWATCH

Vitajte v 2021. Máme už za sebou niekoľko týždňov tohto roku, ktorý, ako všetci veríme, bude lepší ako ten minulý. Čo nám priniesol koniec roka 2020 a prvé týždne nového roku v oblasti social media? Presne na to sa pozrieme v nasledujúcich riadkoch.

Ako zvyčajne, ak sa vám viac hodí novinky si vypočuť, pripravili sme ich pre vás aj vo zvukovej podobe. Nech sa páči. Príjemné čítanie či počúvanie.

 

FACEBOOK

FB a IG v nasadení proti dezinfo

Trend snahy o zamedzovanie šírenia poloprávd alebo úplných výmyslov je u sociálnych gigantov badať už nejakú tú dobu. Po politických témach sa Facebook a Instagram začínajú angažovať aj v témach zdravotných. V podstate ide o to, že Facebook začal odosielať notifikácie ľuďom, ktorí interagovali s príspevkom označeným a nahláseným ako dezinfo.

V notifikácii používateľ nájde info, že kontent bol odstránený, a tiež pôvod tohto príspevku –  v ktorej skupine alebo stránke bol uverejnený a prečo bol stiahnutý. (článok)

Brand Collabs Manager sa rozširuje aj na skupiny

BCManager je nástroj, vďaka ktorému sa značky spájajú so stránkami a influencermi a komunikujú s ich pomocou svoje posolstvo. Od decembra je možné týmto spôsobom zapojiť aj skupiny a komunity.

Do skupín navyše Facebook prináša nový format príspevku – “Prompt”.

INSTAGRAM

Instagram pridáva možnosť brandovaného kontentu na Reels

Po tom, ako sa minulý mesiac dostali Reels na spodnú lištu, začína tento mesiac Instagram od influencerov vyžadovať tagovanie brandovaného kontentu. (článok)

Nasledujúce týždne má táto možnosť pribudnúť aj v Live prenosoch.

V najnovšom update sa Live prenosom predlžuje limit na 4 hodiny. Streameri si budú môcť uchovať svoje vysielania v archíve po dobu 30 dní. 

Reels v FB News Feede a FB Watch

Na podporu Reels zavádza Instagram postupne možnosť „Odporúčania“ do FB Feedu.

Je to ďalším dôkazom toho, že to s nimi myslí vážne a pokúša sa nimi získať naspäť používateľov, ktorí prešli na Snapchat a TikTok.

Instagram aktualizuje Community Guidelines

A niektoré známe osobnosti a influenceri sa búria. Podaktorí si novú aktualizáciu vykladajú ako prevedenie ešte väčších právomocí na Instagram a Facebook. Tí si údajne po novom môžu o používateľoch vymieňať informácie aj s aplikáciou WhatsApp a závažným spôsobom narušovať súkromie. Spomínajú sa také kroky ako schopnosť Instagramu zachytávať a analyzovať používateľove okolie cez prednú kameru telefónu, kopírovanie adresáru kontaktov, prístup k histórii hovorov či plný prístup k SMS.

Markovi naložila napríklad aj taká Madonna, ako ináč ako na Instagrame.

YOUTUBE

YouTube vydáva koncoročný report digitálnych trendov

Tento rok bol, najmä pre YouTube, obzvlášť zaujímavý. Všetci trávili ešte viac času online a hľadali na YouTube recepty a návody takmer na všetko. Jasnou rečou hovoria tohtoročné čísla. Z reportu vyberám niekoľko zaujímavostí.

 

  • 2 miliardy mesačných unikátnych používateľov
  • 5 miliárd pozretí videí domácich a tréningov
  • Viac ako jedna miliarda pozretí videí s návodom na výrobu rúška
  • 40% divákov sa priamo podieľalo na aktivite popri tom, ako sledovali video online

Ak chcete nahliadnuť do celého reportu, môžete tak spraviť na ich oficiálnej stránke.

OSTATNÉ SOCIÁLNE SIETE

Snapchat uverejňuje štúdiu a zhrnutie roku 2020

Snapchat tento rok značne posilnel. Migrujú naň hlavne mladší používatelia z Facebooku a Instagramu.
Tu je niekoľko čísel z ich reportu za rok 2020:

  • Takmer 250 miliónov denných používateľov – 18 % nárast
  • 75% používateľov používa AR filtre denne
  • Priatelia majú 5-násobne väčší vplyv ako celebrity a influenceri
  • QR kódy vstali z mŕtvych aj vďaka Snapchatu

Celý report Snapchatu za roku 2020 nájde na ich stránke.

Twitter pridáva možnosť zdielania tweetu do Snapchat Stories

Okrem toho oznámil do budúcna aj možnosť priameho zdieľania tweetu a stories do Instagram stickerov pre iOs zariadenia. Takáto integrácia inej sociálnej platformy je zo strany Twitteru zaujímavý krok a oplatí sa ďalej sledovať, či to bude mať úspech a kam to povedie.

Na začiatok roku by aj stačilo. Verím, že ste si v tomto krátkom výbere noviniek našli niečo, čo vás zaujalo. Budem rád, keď sa na našom blogu zastavíte aj najbližšie. Do skorého videnia. 🙂

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

Momentálne nikoho nehľadáme, ale kto vie :) Ak si myslíš, že do TRIADu patríš, napíš nám aj tak a možno motyka vystrelí.

BDGT cut

NOVINKA Z TRIADU:
Čitajte našu knihu Budget Cut o efektívnom marketingu!
Kúpiť