Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Čo je NFC?

Okrem pozornosti fanúšikov amerického futbalu (NFC je napríklad aj National Football Conference) by skratka NFC nemala uniknúť ani marketérom. NFC, teda Near-Field Communication je totiž komunikácia na krátku vzdialenosť pomocou NFC zariadení a čipov, využiteľná aj na interaktívnu reklamu.

NFC technológia, spolu s príslušnými appkami, zabezpečuje prenos informácií troma rôznymi spôsobmi:

  1. zariadenie s NFC čipom (napr. smartfón) sa správa ako akákoľvek bezkontaktná karta (napr. platobná)
  2. zariadenie s NFC čipom číta informácie z tzv. NFC tagu (zväčša ide o nálepku s NFC čipom)
  3. zariadenie s NFC aktívne komunikuje s inými zariadením NFC (napr. tablet so smartfónom)
NFC tag

NFC tag môže vyzerať aj takto.

V prípade NFC teda musíme rozlišovať či ide o aktívne zariadenie alebo len pasívny čip, ktorý môže fungovať aj bez energetického zdroja – čo je zásadný rozdiel oproti ostrieľaným dátovým prenosom ako IrDA alebo Bmtt, čítaj Bluetooth.

Na to, aby takýto prenos informácií nastal, nesmú byť zariadenia od seba vzdialené viac ako 10 centimetrov. Omnoho typickejším znakom je však priloženie oboch zariadení k sebe – čo dôverne poznáme najmä pri bezkontaktných platbách.

Bezkontaktné platby

Práve rozvoj NFC umožnil nástup platieb, ktoré šetria váš čas, nervy aj peniaze – viac ako 20 eur totiž bez zadania PIN kódu nezaplatíte. Ešte ďalej však zašli výrobcovia mobilných telefónov spolu s operátormi. Ak máte Android smartfón alebo najnovší iPhone (ten ohýbateľný), NFC sim kartu a operátora s bankou, ktorí takúto platbu umožňujú, namiesto plastikovej karty v peňaženke vám stačí k platobnému terminálu priložiť mobil a peniaze sú fuč.

Na marketingové účely, o konkurentovi iBeacon od Apple sme písali tu, sa využíva najmä 2. vyššie spomenutý spôsob.

Modelová situácia

Stojíte pred bratislavskou Kunsthalle a netušíte či je ten hnedý Renault naozaj prerobený alebo ide len o očný klam. A tak si vytiahnete mobil, priložíte ho k nálepke na skle „výkladu“ a pomocou aplikácie Android Beam sa vám na obrazovke zjaví autor, info o diele, prípadne možnosť zakúpiť si lístok na výstavu online. Smart riešenie pre váš smart fón.

Pozrite si, ako využil NFC vo svojej printovej reklame Lexus a inšpirujte sa.

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

SOCIAL MEDIA BRAND MANAGER - Si postami a boostami ostrieľaný "soušl", ktorý má v malíčku najpoužívanejšie sociálne siete, Facebook a Instagram, nielen po technickej, ale aj kreatívnej stránke? Poď k nám, naučíme ťa omnoho viac :) Klikni sem

ACCOUNT MACGYVER - Hľadáme ostrieľaného človeka, ktorý sa nebojí veľkých výziev ani náročných klientov, na riešenie problémov mu stačí kancelárska spinka a nielen v digitále je ako ryba vo vode. Jednoducho, TRIADovského account managera, ktorý sa vynájde v každej situácii ako rodený MacGyver. Cítiš sa na to? Odpovedz na zákerné otázky a si v hre!

 

COPYWRITER JUNIOR - Máme miesto (a mnoho iného) pre juniorného copywritera, ktorý miluje reklamu a písanie, rád sa učí, zabáva, inšpiruje sa kade - tade, nechá sa rozmaznávať kolegami a on na oplátku rozmaznáva svojich klientov tými najlepšími ideami a textami!

Si náš typ? Napíš nám odpovede, ktoré keď si prečítame, nebudeme už chcieť nikoho iného.

DTP GRAFIK - Vyznáš sa v press dátach, zalamovačkách, gramážach papierov a v neštandardných offline formátoch? Poď k nám, potrebujeme ťa ako soľ. Prihlás sa tu >>>