Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Už vieme, ako použiť (slovíčko) „React“

Minulý týždeň sa tuto v Bratislave konala konferencia Reactive2015 (nie, to nie „tá drahá“ 🙂 ) a Triad na takomto evente s rečníkmi z celého sveta (skutočne, to nie je „tá drahá“ 🙂 ) nemohol nemať svoje zastúpenie a neodniesť si hŕbu vedomostí (a vecných predmetov).

Konferencia sa týkala vývoja webu a programovania, a preto sme si my, účastníci,

12065796_420890124787321_1236350244617812204_n

ktorých väčšina Bratislavu predtým videla (asi) len cez Street View, mohli vypočuť prednášky od ľudí priamo napr. z Facebooku, Twitteru, Mozilly, Yahoo alebo GitHubu.

Ak hovorím o tom, že návštevníci si mohli prednášky vypočuť, tak určite klamem 🙂 , pretože s každým rečníkom sme mali možnosť sa stretnúť, naobedovať, pokecať, a to buď niekde na chodbe, alebo napr. na gauči v oddychovej zóne (áno, bolo treba si nájsť vhodný čas 🙂 ).

Alebo sa s odfotíte

Paul Taylor, Ivan Hanák

…s Paulom Taylorom z Netflixu

alebo vypýtate autogram

pre našu Majdži od Jamesa Longa z Mozilly

Prvý prednáškový deň odštartoval James Long zo spoločnosti Mozilla prednáškou na tému refaktorizácie kódu,

Aj takýto obrázok obsahovala prezentácia

pokračoval opisom – z jeho skúseností osvedčenej – architektúry webových aplikácií a na záver nám ešte predstavil, pre nás programátorov zaujímavý, open source nástroj Redux.

Potom sme mali možnosť dozvedieť sa, aké problémy riešil v minulosti Netflix s rýchlosťou ich aplikácie a ako sa s nimi vysporiadali.

Ďalej sa téma presunula k front-endu, kedy sme sa od Marka Dalgleisha z Austrálie dozvedeli o klasickej poučke:

Kaskádové štýly slúžia k oddeleniu markupu (HTML) od jeho vzhľadu (CSS).

že patrí do sveta tabuľkových layoutov (rozumej rok ~2001) a v modernom svete nechceme mať oddelené jednotlivé kódy (HTML, CSS a JS), práve naopak, chceme ich mať pokope a samostatne chceme mať jednotlivé komponenty webu (napr na Facebooku timeline, bočné reklamy, navigáciu naľavo…)

Victor Grishchenko nám porozprával o synchronizácii dát na webe, resp. v jazyku neprogramátorov 🙂 , ako vy, používatelia, nikdy pri práci napr. s dokumentom v Google Drive neuvidíte loader ajax-loader (aj keď pracujete viacerí naraz).

pacman

Ani programátori niekedy nerozumejú, preto im rečník pomôže pridaním pacmanov

Konferencia sa priamo či nepriamo niesla v znamení open source nástroja React, vyvíjaného Facebookom, o ktorom, sa priznám, pred začiatkom konferencie som vôbec nič nevedel 🙁 .

Asi aj preto som mal z prvého prednáškového dňa konferencie len 8 strán poznámok vo Worde.

Každopádne už teraz viem, na akom projekte bude tento super nástroj čoskoro použitý.

Ak ste na túto konferenciu chceli veľmi ísť tak ako ja, avšak nevyšlo Vám to, organizátori okrem live streamu na YouTube poskytli aj záznamy z prednáškových dní tututu a tu.

Doskakavenia priatelia.

Za animovanú miniatúru ďakujeme @svensson.

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

SOCIAL MEDIA BRAND MANAGER - Si postami a boostami ostrieľaný "soušl", ktorý má v malíčku najpoužívanejšie sociálne siete, Facebook a Instagram, nielen po technickej, ale aj kreatívnej stránke? Poď k nám, naučíme ťa omnoho viac :) Klikni sem

Pripravený na novú výzvu?
Hľadáme ťa!
Poď k nám
BDGT cut

NOVINKA Z TRIADU:
Čitajte našu knihu Budget Cut o efektívnom marketingu!
Kúpiť