Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Uletený livestream pre O2

Po pár mesiacoch od prvého livestreamu pre nášho klienta O2 sme si uleteli znova. A to doslova.

Pomohli nám k tomu naši operení holubí hrdinovia. Pri natáčaní nebolo ublížené žiadnym zvieratám. Svoju obeť priniesol iba náš tablet, ktorý sa však už hrdinsky zotavuje. O čo vlastne išlo?

Nová kampaň O2 bola založená na vyslobodzovaní sa z viazanosti od ostatných operátorov. My sme k tomu vymysleli špecialitku v podobe livestreamu. Túto výhodu sme dopriali aj našim opereným letcom, ktorí si doslova preniesli číslo pripevnené na nôžke.

giphyJednotlivé časti klietky boli označené písmenami A, B, C, D. Ľudia mali uhádnuť, ktorý holub vyletí po jej otvorení ako prvý a svoj tip napísať do komentára. *easy as that*
Podľa písmen sme pomenovali aj našich hlavných aktérov – Alfréd, Bohuš, Cyril a Dušan.
Všeobecne išlo o jeden z najúspešnejších livestreamov, ktorý spravila značka na Slovensku. Možno aj ten naj 🙂 Reakcie ľudí hovoria samé za seba.

holubb

 

Musíte byť pripravení

Tak, ako pri minulom livestreame, aj tu sme boli pripravení na prípadné prerušenie celej aktivity. To sa nakoniec aj stalo, keďže v deň livestreamu nám začalo pršať.
Presunuli sme ho teda na druhý deň. Veľmi nás to nepotešilo, no boli sme radi, že ľudia mali možnosť vidieť náš „prerušený livestream“ vizuál 😀

Celkovo sme mali pripravené 3 posty – teasingový post, post v deň livestreamu a post v prípade zrušenia livestreamu.

untitled-1

Na pľaci sme si hrkútali štyria

Okrem 4 holubov som tam bol ja – odpisoval som na správy, komunikoval propozíciu kampane + dával odľahčené komentáre o holubích faktoch. Holubí tím dotvárala socialistka, account manager a produkčný.

giphy-1

Uletené výsledky

Niektoré výsledky boli oproti poslednému livestreamu7-násobne vyššie. Organický zásah predčil očakávania, rovnako aj počet komentárov, ktorý sa vyšplhal až na 4 672.
Na 4 holubov sa v jednom momente pozeralo až 1200 ľudí! A to všetko nalietalo organicky iba za 30 minút. 
*v zátvorke sú číselné porovnania s posledným livestreamom*

ORGANIC REACH: 141 684 (+106 382)
PEAK LIVE VIEWERS: 1 191 (+1 021)
UNIQUE VIEWERS: 34 973 (+26 547)
VIDEO VIEWS: 39 430 (+30 369)
MINUTES VIEWED: 32 931 (+27 349)

REACTIONS: 8 057 (+7 629)
POST CLICKS: 21 237 (+ 18 366)

A TO VŠETKO ORGANICKY ZADARMO

giphy-4

Čo dodať? Robte livestreamy! Je to úplne iný druh kontentu, na ktorý slovenský divák ešte nie je zvyknutý. Momentálne chystáme v zimnej kampani pre O2 ďalší livestream, ktorý bude zase iný. Nechajte sa prekvapiť 🙂 Aj my sme zvedaví ako dopadne.

Letím preč. Čaute.giphy-3

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

SOCIAL MEDIA BRAND MANAGER - Si postami a boostami ostrieľaný "soušl", ktorý má v malíčku najpoužívanejšie sociálne siete, Facebook a Instagram, nielen po technickej, ale aj kreatívnej stránke? Poď k nám, naučíme ťa omnoho viac :) Klikni sem

ACCOUNT MACGYVER - Hľadáme ostrieľaného človeka, ktorý sa nebojí veľkých výziev ani náročných klientov, na riešenie problémov mu stačí kancelárska spinka a nielen v digitále je ako ryba vo vode. Jednoducho, TRIADovského account managera, ktorý sa vynájde v každej situácii ako rodený MacGyver. Cítiš sa na to? Odpovedz na zákerné otázky a si v hre!

 

COPYWRITER JUNIOR - Máme miesto (a mnoho iného) pre juniorného copywritera, ktorý miluje reklamu a písanie, rád sa učí, zabáva, inšpiruje sa kade - tade, nechá sa rozmaznávať kolegami a on na oplátku rozmaznáva svojich klientov tými najlepšími ideami a textami!

Si náš typ? Napíš nám odpovede, ktoré keď si prečítame, nebudeme už chcieť nikoho iného.

DTP GRAFIK - Vyznáš sa v press dátach, zalamovačkách, gramážach papierov a v neštandardných offline formátoch? Poď k nám, potrebujeme ťa ako soľ. Prihlás sa tu >>>