Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Marcový TRIADWATCH 🔭

Verili by ste, že už máme štvrť roka za nami? Ak ste niečo z digitálnych novôt zmeškali, prečítajte si naše staršie blogy z edície TRIADWATCH. No teraz sa ideme pozrieť na ten marcový.

FACEBOOK NEWS

Prieskumník je finálne preč

Raketka odletela na konci minulého mesiaca z našich feedov a už môžeme s určitosťou potvrdiť, že je mimo našej slnečnej sústavy. CPM, CPV, CPC a CPE sú opäť v norme a svet social sa vrátil do rovnováhy.

Novinky v AR-studiu

Malé-veľké novinky. Efekty AR STUDIA všetci poznáme. Sú to filtre, ktoré reagujú buď na vašu tvár, alebo objekty okolo vás.
Teraz budú reagovať aj na predom predvolené vizuály ako sú plagáty, fotky, screeny atď.

Toto demo si mohlo pár ľudí vyskúšať pri vizuáloch filmu Player Number One, kde sa z obyčajného plagátu stal prechod do prostredia filmu.

Príspevky do minulosti

Na Facebooku sa objavila možnosť pridávať posty do minulosti. Meh. Načo?
Zrejme to má byť podpora trendu „Memories“,  ktoré nám Facebook takmer každý deň pripomína. (hoci väčšina z nás by ich radšej ani nevidela, že?)

Admini v group chatoch

Facebook oznámil, že chce vytvoriť v skupinových chatoch väčšiu kontrolu. Zakladateľ skupiny sa stane adminon, ktorý schvaľuje/odmieta ľudí, ktorí chcú vstúpiť do chatu.

Do skupinového chatu sa budete môcť dostať aj linkom, takže vás už nemusí používateľ pozvať, ako to bývalo doteraz. Admin môže vymazať ľudí z chatu, ľubovoľne ich pridávať, a taktiež robiť z používateľov ďalších adminov.

Tinder na Facebooku

Facebook začal pracovať na aplikácii MeetUps a bude fungovať presne ako Tinder.

Aplikácia vám vyberie určitých ľudí a na základe obojstranného záujmu vám spojí vaše Messengre. Potom si môžete nájsť lásku svojho života. A keď sa to nepodarí, tak ďalšiu a ďalšiu. 🙂

Voice clips

Facebook nám zrejme čoskoro sprístupní hlasové posty.
Rôzne rádio diskusie alebo podcasty sa teraz nebudú musieť umelo dovytvárať vizuálom, ale stačí ich takto jednoducho postnúť.

INSTAGRAM NEWS

Gifká sú späť!

Po tom, čo sa Instagram rozhodol spoluprácu s Giphy ukončiť kvôli rasistickému obsahu, ich vzťah znova nabral na obrátkach. V stories si môžeme opäť užívať všemožne uletené gifká.

Volanie z Instagramu?

Nejakí pátrači vypátrali ikonky pre video call a voice call v skrytých súboroch aplikácie.

Predpokladá sa, že to Instagram zaradí už do súčasnej aplikácie. Je tu však možnosť, že volanie bude až v stand-alone appke Instagram Direct, ktorú som spomínal v januárovom blogu.

Ešte viac klikateľné Bio

Po linkoch na web môžete teraz klikať v instagramovom Biu aj na hashtagy a accounty. Kampaňové hashtagy tým dostávajú nový rozmer. 🙂

Post Reshareing

Na Instagrame budete môcť čoskoro share-núť post. No nie do nášho feedu, ale do story.

Po kliknutí na post v story sa takto presuniete na post do feedu, a teda na profil pôvodného autora. Je to skvelá vec ako v storkách môže firma propagovať svojho aseta a aset naopak zase značku.

YOUTUBE NEWS

Livestreaming aj z desktopu

Streaming na Youtube bol kedysi zložitejšou záležitosťou. Teraz k tomu potrebujete len webcameru.

To je to najzaujímavejšie z marcových noviniek. Ak máte ešte nejaké, určite sa s nimi podeľte v komentároch. Čaute 🙂

 

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

Stážist(k)a - Šikovní študenti, ktorí túžia po cenných skúsenostiach do svojho CV, píšte nám! >>

Pripravený na novú výzvu?
Hľadáme ťa!
Poď k nám