Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Prví Messenger boti dorazili na Slovensko, vyskúšate ich tu

Zabudnite na roboty. Skutočnou umelou inteligenciou budúcnosti sa stali komunikačné systémy, ktoré dokážu rýchlo interagovať, riešiť vaše problémy a najmä komunikovať spôsobom, ktorý je blízky človeku.

Keď v apríli Facebook ohlásil možnosť vytvoriť Messenger botov, málokto si uvedomoval, ako veľmi chlapci (a baby) z Menlo Parku trafili hlavičku po klinci.

giphy-5

BOTY ČI BOTI?

Možno si poviete – čo je na botoch také sexy? Veď je to iba program, ktorý s vami komunikuje (naoko) ľudsky, nevidíte jeho tvár a funguje v trápnom Messengeri. No…

 

…A ČO VIAC BY STE CHCELI?

Messenger boti sú super práve preto, že sa totálne prispôsobujú bežnej ľudskej komunikácii. Veď sa zamyslite nad námietkami:

Bot nemá tvár — koľkokrát ste dnes volali s kamošmi cez Skype? A koľko správ ste si s nimi vymenili cez chat? No tak potom čo?
Bot hovorí iba to, čo má naprogramované — a stačí to. Stále je to zmysluplnejšia komunikácia, než s niektorými zákazníckymi linkami, pravda. A ak je naprogramovaný kreatívne, to len môže byť zábava. Ale o tom nižšie.
Funguje v Messengeri — v appke, ktorú používame každý deň na komunikáciu s blízkymi; čo môže byť ľudskejšie?

A teraz praktický príklad: predstavte si, že dostanete chuť na pizzu. Otvoríte Messenger, pozdravíte, odošlete jednu správu a bot pochopí. Alebo si cez neho nahlásite dovolenku. Žiadne registračné formuláre – iba jednoduchá správa.

To je inteligencia, po akej túžime.

giphy-4

ČO DOKÁŽEŠ, BOT?

Pre Websupport sme vytvorili prvého komerčného Messenger bota na Slovensku (a jedného z prvých vôbec). Na svet prišiel… OverBot.

OverBot je prvý slovenský bot, ktorý vám pomôže zakúpiť si doménu. Pridáte si ho do Messengera a už to ide. Po úvodnej predstavovačke mu zadáte názov domény a on pre vás overí (veď OVERbot), či je dostupná. A ak by ste pre svoje podnikanie nevedeli vymyslieť vhodný názov, vie vám nejaké navrhnúť.  Čosiiii… :-O

Následne sa začnete dohadovať o cene!
OverBot je pravý sales-ák a tak vám svoju doménu nedá zadarmo. Budete s ním zjednávať — a kto sa nebojí vyjednávať, môže naozaj dostať lepšiu cenu. Stroj na pohľadanie.

Okrem biznisu si však s vami rád pohovorí aj o množstve iných tém.
(Skoro) ako človek. Pozrite si ho vo videu. Alebo ešte lepšie, vyskúšajte si ho.

 

A MOHLI BY SME AJ…?

Keďže OverBot mal svojej práce vyše <head> a na somariny nemal čas, rozhodli sme sa stvoriť niekoľko jeho mladších bratov na našu každoročnú TRIAD ALL FANS párty a vyskúšať, čo by ešte taký bot zvládol. Zostava, ktorú naši developeri dali dokopy, stála za to, na čele s botom, ktorý účastníkov párty zapísal na guest list 🙂

Okrem OverBota sme tak získali ešte sedem ďalších botov. Jeden vás informoval o aktuálnom dianí, ďalší zobrazoval na plátne fotky, ktoré ste mu poslali, iný vám A TERAZ POZOR! pustil cez YouTube hudbu, ktorú ste mu napísali do chatu (toho mám strašne rád).

Ak máte chuť prehodiť s niektorým z našich botov pár viet, smelo do toho, stačí kliknúť (zrejme z neho už nebudete mať taký zážitok, keďže párty skončila, ale aj tak 🙂 )

TRIADBOT, FOTOBOTKARELBOT, LOBOTKA, ŠTEBOT?

Untitled design-2

AKO NA TO: Choďte do Messengera —> na spodnej lište do sekcie Ľudia —> zvoľte Naskenovať kód —> a sme tam.

 

Možno sa vám podarí aj takáto vychytaná konverzácia. 😉

Načo vymýšľať robotov, ktorí vedia chodiť? Nateraz nám stačia tí, ktorých si nosíme sami vo vrecku.

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

Stážist(k)a - Šikovní študenti, ktorí túžia po cenných skúsenostiach do svojho CV, píšte nám! >>

Pripravený na novú výzvu?
Hľadáme ťa!
Poď k nám