Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Prví Messenger boti dorazili na Slovensko, vyskúšate ich tu

Zabudnite na roboty. Skutočnou umelou inteligenciou budúcnosti sa stali komunikačné systémy, ktoré dokážu rýchlo interagovať, riešiť vaše problémy a najmä komunikovať spôsobom, ktorý je blízky človeku.

Keď v apríli Facebook ohlásil možnosť vytvoriť Messenger botov, málokto si uvedomoval, ako veľmi chlapci (a baby) z Menlo Parku trafili hlavičku po klinci.

giphy-5

BOTY ČI BOTI?

Možno si poviete – čo je na botoch také sexy? Veď je to iba program, ktorý s vami komunikuje (naoko) ľudsky, nevidíte jeho tvár a funguje v trápnom Messengeri. No…

 

…A ČO VIAC BY STE CHCELI?

Messenger boti sú super práve preto, že sa totálne prispôsobujú bežnej ľudskej komunikácii. Veď sa zamyslite nad námietkami:

Bot nemá tvár — koľkokrát ste dnes volali s kamošmi cez Skype? A koľko správ ste si s nimi vymenili cez chat? No tak potom čo?
Bot hovorí iba to, čo má naprogramované — a stačí to. Stále je to zmysluplnejšia komunikácia, než s niektorými zákazníckymi linkami, pravda. A ak je naprogramovaný kreatívne, to len môže byť zábava. Ale o tom nižšie.
Funguje v Messengeri — v appke, ktorú používame každý deň na komunikáciu s blízkymi; čo môže byť ľudskejšie?

A teraz praktický príklad: predstavte si, že dostanete chuť na pizzu. Otvoríte Messenger, pozdravíte, odošlete jednu správu a bot pochopí. Alebo si cez neho nahlásite dovolenku. Žiadne registračné formuláre – iba jednoduchá správa.

To je inteligencia, po akej túžime.

giphy-4

ČO DOKÁŽEŠ, BOT?

Pre Websupport sme vytvorili prvého komerčného Messenger bota na Slovensku (a jedného z prvých vôbec). Na svet prišiel… OverBot.

OverBot je prvý slovenský bot, ktorý vám pomôže zakúpiť si doménu. Pridáte si ho do Messengera a už to ide. Po úvodnej predstavovačke mu zadáte názov domény a on pre vás overí (veď OVERbot), či je dostupná. A ak by ste pre svoje podnikanie nevedeli vymyslieť vhodný názov, vie vám nejaké navrhnúť.  Čosiiii… :-O

Následne sa začnete dohadovať o cene!
OverBot je pravý sales-ák a tak vám svoju doménu nedá zadarmo. Budete s ním zjednávať — a kto sa nebojí vyjednávať, môže naozaj dostať lepšiu cenu. Stroj na pohľadanie.

Okrem biznisu si však s vami rád pohovorí aj o množstve iných tém.
(Skoro) ako človek. Pozrite si ho vo videu. Alebo ešte lepšie, vyskúšajte si ho.

 

A MOHLI BY SME AJ…?

Keďže OverBot mal svojej práce vyše <head> a na somariny nemal čas, rozhodli sme sa stvoriť niekoľko jeho mladších bratov na našu každoročnú TRIAD ALL FANS párty a vyskúšať, čo by ešte taký bot zvládol. Zostava, ktorú naši developeri dali dokopy, stála za to, na čele s botom, ktorý účastníkov párty zapísal na guest list 🙂

Okrem OverBota sme tak získali ešte sedem ďalších botov. Jeden vás informoval o aktuálnom dianí, ďalší zobrazoval na plátne fotky, ktoré ste mu poslali, iný vám A TERAZ POZOR! pustil cez YouTube hudbu, ktorú ste mu napísali do chatu (toho mám strašne rád).

Ak máte chuť prehodiť s niektorým z našich botov pár viet, smelo do toho, stačí kliknúť (zrejme z neho už nebudete mať taký zážitok, keďže párty skončila, ale aj tak 🙂 )

TRIADBOT, FOTOBOTKARELBOT, LOBOTKA, ŠTEBOT?

Untitled design-2

AKO NA TO: Choďte do Messengera —> na spodnej lište do sekcie Ľudia —> zvoľte Naskenovať kód —> a sme tam.

 

Možno sa vám podarí aj takáto vychytaná konverzácia. 😉

Načo vymýšľať robotov, ktorí vedia chodiť? Nateraz nám stačia tí, ktorých si nosíme sami vo vrecku.

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

Hľadáme sociálne cítiaceho copywritera! Niekoho, kto sa rád hrá so slovami, ešte radšej so značkami a riadi heslom - najprv zábava a až potom práca. Lebo, aby si mohol/mohla robiť cenami ovenčenú reklamu, musíš sa pri tom hlavne baviť. Prihlás sa tutaj :)

Pripravený na novú výzvu?
Hľadáme ťa!
Poď k nám