Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Čo sú iPhone aplikácie?

Aplikácie sú obľúbeným doplnkom pre iPhone a takiež jedným z podstatných dôvodov prečo sa ľudia pre iPhone rozhodujú. Celosvetovo už počet stiahnutí aplikácií prekročil 10 miliárd. Kvôli ich masovej obľúbenosti sa aplikácie stali aj jedným z nových kanálov marketingovej komunikácie.


Aplikácie sú dostupné na stiahntie v Apple App store v mnohých kategóriách ako napríklad: hry, zábava, cestovanie, vdelávanie, cestovanie, hudba, knihy atd. Momentálne existuje už viac ako 300 000 aplikácií pre iPhone. Väčšina z nich je použiteľná aj na zariadeniach iPod touch a iPad.

Najsťahovanejšou aplikáciou vôbec je hra Angry Birds – jednoduchá kreslená hra, ktorá prekonala 7 miliónov stiahnutí. Pri tak veľkom trhu je prirodzené, že tento segment pritiahol aj pozornosť firiem a marketérov. V prieskume agentúry Admob uviedlo až 70% respondentov, že si už niekedy stiahli brandovanú aplikáciu.

Ako poznáme úspešnú iPhone aplikáciu?

Musí užívateľovi poskytovať hodnotu v nejakej forme. Uživateľ má na výber z veľkého množstva aplikácií. Preto ho aplikácia musí zaujať natoľko, aby si ju nielen stiahol, ale aj pravidelne využíval.

Typy brandovaných iPhone aplikácií

Brandované zábavne aplikácie

Sú to aplikácie, ktorými užívateľ traví svoj voľný čas. Typickým príkladom je brandovaná hra, ktorú si uživateľ zahrá, kým čaká na autobus. Alebo aplikácia, ktorá poskytuje stream obľúbeného rádia. Taketo aplikácie si uživatelia sťahujú preto, lebo sa chcú zabaviť. A práve asociácia značky so zábavou je prímarným cieľom takejto aplikácie.

Audi A4 Driving ChallengeVirtual Zippo LighterRádio_FMSpin the Coke

Brandované funkčné aplikácie

O funkčnej aplikácii hovoríme, pokiaľ je svojou funkčnosťou napojená na produkt spoločnosti, ako napr. užitočná aplikácia, ktorá uživateľovi poskytne cenné informácie. V prípade banky to môže byť napr. zobrazenie najbližších bankomatov. Prípadne aplikácia, ktorá vám umožní spravovať svoj účet. Pre banky to predstavuje napríklad ideálny spôsob, ako spríjemniť svojim klientom život a pritom im byť neustále nablízku.

Adidas Urban Art GuidePizza MizzaFacebookZlaté StránkyErste Group

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

(DIGITAL) IDEAMAKER & COPYWRITER - V TRIADe sa nedelíme na "digitálnych a nedigitálnych" ľudí, ale ak si doma zatiaľ v digitále a ATLko sa ešte len chceš naučiť, tak ťa s radosťou prichýlime a priučíme. Prihlás sa k nám >>

ACCOUNT MACGYVER - Hľadáme ostrieľaného človeka, ktorý sa nebojí veľkých výziev ani náročných klientov, na riešenie problémov mu stačí kancelárska spinka a nielen v digitále je ako ryba vo vode. Jednoducho, TRIADovského account managera, ktorý sa vynájde v každej situácii ako rodený MacGyver. Cítiš sa na to? Odpovedz na zákerné otázky a si v hre!

SOCIAL MEDIA PLANNER - Čísla, cielenie, optimalizácia a refreshovanie nabiehajúcich výsledkov je to, čo ťa napĺňa šťastím? Ak miluješ skúšať a neustále tak posúvať hranice svojich aj klientových možností a už si čo-to v živote aspoň na Facebooku odpromoval, poď sa realizovať k nám do TRIADu! Prihlás sa tu >>

COMMUNICATION SPECIALIST - Komunikácia je tvoje druhé meno a svoje šťastie nachádzaš v rozhovoroch s ľuďmi či už naživo alebo cez internet? Ak nie si platený troll, ale človek, čo sa jednoducho "baví" s ľuďmi a k tomu si zorganizovaný typ, máme pre teba super miesto! Prihlás sa tu >>

BRAND CONTENT CREATOR - Si kreatívna duša, ktorá vie vymyslieť autentickú reklamu na akýkoľvek produkt a ešte za to žne úspechy v podobe pozitívnych reakcií na sociálnych sieťach? V tom prípade je tento job presne pre teba! Prihlás sa tu >>