Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Čo je to parallax scrolling?

Ide o techniku pri vytváraní grafiky, kedy sa obrázky pozadia pohybujú pred kamerou pomalšie, než objekty v popredí. Vďaka tomu má scéna ilúziu väčšej hĺbky.

Parallax scrolling nie je ničím novým. Bola používaná už v rámci tradičnej animácie v r. 1940, populárnou sa stala vďaka arkáde Moon Patrol.

Napriek svojmu relatívne vysokému veku sa táto technika dostala do arzenálu web dizajnérov len nedávno. V praxi ju možno nájsť pri využívaní skrolovania na stránkach. Využíva niekoľko vrstiev, ktoré sa hýbu rôznou rýchlosťou nezávisle na sebe. Tým vzniká dojem priestoru. A aj výnimočný zážitok z browsovania.

Parallax scrolling je jednoduchým riešením ako vytvorenej scéne dodať hĺbku a intenzívnejší feeling. Weby, ktoré využívajú túto technológiu, dokážu návštevníka vtiahnuť do toho, čo sa na stránke deje. Pretože vďaka parallaxu máte pocit, že sa čosi deje :).

Pozrite si napríklad paralax stránku, ktorú sme robili pre Greenway.

Alebo si môžete trošku poskrolovať tu:

http://www.evanshalshaw.com/bondcars/index.html

http://www.soleilnoir.net/believein/#/start

http://lostworldsfairs.com/atlantis/

http://graphicnovel-hybrid4.peugeot.com/start.html

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

SOCIAL MEDIA BRAND MANAGER - Si postami a boostami ostrieľaný "soušl", ktorý má v malíčku najpoužívanejšie sociálne siete, Facebook a Instagram, nielen po technickej, ale aj kreatívnej stránke? Poď k nám, naučíme ťa omnoho viac :) Klikni sem

ACCOUNT MACGYVER - Hľadáme ostrieľaného človeka, ktorý sa nebojí veľkých výziev ani náročných klientov, na riešenie problémov mu stačí kancelárska spinka a nielen v digitále je ako ryba vo vode. Jednoducho, TRIADovského account managera, ktorý sa vynájde v každej situácii ako rodený MacGyver. Cítiš sa na to? Odpovedz na zákerné otázky a si v hre!

 

COPYWRITER JUNIOR - Máme miesto (a mnoho iného) pre juniorného copywritera, ktorý miluje reklamu a písanie, rád sa učí, zabáva, inšpiruje sa kade - tade, nechá sa rozmaznávať kolegami a on na oplátku rozmaznáva svojich klientov tými najlepšími ideami a textami!

Si náš typ? Napíš nám odpovede, ktoré keď si prečítame, nebudeme už chcieť nikoho iného.

DTP GRAFIK - Vyznáš sa v press dátach, zalamovačkách, gramážach papierov a v neštandardných offline formátoch? Poď k nám, potrebujeme ťa ako soľ. Prihlás sa tu >>>