Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Čo je to chyba 404?

Počas surfovania na webe sa s ňou už stretol snáď každý. Chyba 404, alebo stránka nenájdená, je odjakživa zdrojom frustrácie pre používateľov, ale aj prevádzkovateľov webov. Táto chyba sa vám zobrazí, ak kliknete na nesprávny alebo nefunkčný link.

Čo je to teda?

404 je stavový kód HTTP. Zakaždým, keď navštívite webovú stránku, váš počítač vyžiada dáta zo servera pomocou protokolu HTTP alebo Hypertext Transfer Protocol.

Webový server následne odpovie stavovým kódom. Za bežných podmienok je tento kód 200 OK. Ten však nikdy nevidíte, pretože server pri ňom pokračuje a rovno vám odošle obsah stránky. Aktuálny stavový kód vidíte iba v prípade, ak dôjde k chybe, ako je to napríklad pri chybe 404.

Stránka 404 by mala obsahovať niekoľko častí:

  • vysvetlenie, že stránka neexistuje a možné príčiny
  • odkaz na hlavnú stránku
  • odkazy na populárne podstránky, produkty, články…
  • zanechať hlavnú navigáciu na stránke
  • uviesť kontakt v prípade, ak použivateľ potrebuje pomoc
  • embedovať search box
  • zaujať pútavým obrázkom alebo grafikou
Tu je niekoľko dobrých 404 stránok:

Dobrým príkladom takejto stránky je modrykonik. Jasne komunikuje problém a používateľkám rovno ponúka aj riešenia. Navyše obrázok na podstránke je nielen vtipný, ale aj relevantný pre používateľky webu (mamičky).

A samozrejme, radi sa pochválime aj tou našou 🙂

Chybovú stránku môžete nadizajnovať 2 spôsobmi. V tom prvom to môžete použivateľovi uľahčiť a vytvoriť stránku tak, aby čo najrýchlejšie našiel to, po čo na stránku prišiel. V druhom prípade sa môžete pohrať s dizajnom a vymyslieť niečo, čo vtipne a originálne zosobní vašu značku. Môže to byť trefný obrázok, gif, video alebo aj hra – hocičo, vďaka čomu si vašu stránku návštevník zapamätá.

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

(DIGITAL) IDEAMAKER & COPYWRITER - V TRIADe sa nedelíme na "digitálnych a nedigitálnych" ľudí, ale ak si doma zatiaľ v digitále a ATLko sa ešte len chceš naučiť, tak ťa s radosťou prichýlime a priučíme. Prihlás sa k nám >>

ACCOUNT MACGYVER - Hľadáme ostrieľaného človeka, ktorý sa nebojí veľkých výziev ani náročných klientov, na riešenie problémov mu stačí kancelárska spinka a nielen v digitále je ako ryba vo vode. Jednoducho, TRIADovského account managera, ktorý sa vynájde v každej situácii ako rodený MacGyver. Cítiš sa na to? Odpovedz na zákerné otázky a si v hre!

SOCIAL MEDIA PLANNER - Čísla, cielenie, optimalizácia a refreshovanie nabiehajúcich výsledkov je to, čo ťa napĺňa šťastím? Ak miluješ skúšať a neustále tak posúvať hranice svojich aj klientových možností a už si čo-to v živote aspoň na Facebooku odpromoval, poď sa realizovať k nám do TRIADu! Prihlás sa tu >>

COMMUNICATION SPECIALIST - Komunikácia je tvoje druhé meno a svoje šťastie nachádzaš v rozhovoroch s ľuďmi či už naživo alebo cez internet? Ak nie si platený troll, ale človek, čo sa jednoducho "baví" s ľuďmi a k tomu si zorganizovaný typ, máme pre teba super miesto! Prihlás sa tu >>

BRAND CONTENT CREATOR - Si kreatívna duša, ktorá vie vymyslieť autentickú reklamu na akýkoľvek produkt a ešte za to žne úspechy v podobe pozitívnych reakcií na sociálnych sieťach? V tom prípade je tento job presne pre teba! Prihlás sa tu >>