Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Čo je to chyba 404?

Počas surfovania na webe sa s ňou už stretol snáď každý. Chyba 404, alebo stránka nenájdená, je odjakživa zdrojom frustrácie pre používateľov, ale aj prevádzkovateľov webov. Táto chyba sa vám zobrazí, ak kliknete na nesprávny alebo nefunkčný link.

Čo je to teda?

404 je stavový kód HTTP. Zakaždým, keď navštívite webovú stránku, váš počítač vyžiada dáta zo servera pomocou protokolu HTTP alebo Hypertext Transfer Protocol.

Webový server následne odpovie stavovým kódom. Za bežných podmienok je tento kód 200 OK. Ten však nikdy nevidíte, pretože server pri ňom pokračuje a rovno vám odošle obsah stránky. Aktuálny stavový kód vidíte iba v prípade, ak dôjde k chybe, ako je to napríklad pri chybe 404.

Stránka 404 by mala obsahovať niekoľko častí:

  • vysvetlenie, že stránka neexistuje a možné príčiny
  • odkaz na hlavnú stránku
  • odkazy na populárne podstránky, produkty, články…
  • zanechať hlavnú navigáciu na stránke
  • uviesť kontakt v prípade, ak použivateľ potrebuje pomoc
  • embedovať search box
  • zaujať pútavým obrázkom alebo grafikou
Tu je niekoľko dobrých 404 stránok:

Dobrým príkladom takejto stránky je modrykonik. Jasne komunikuje problém a používateľkám rovno ponúka aj riešenia. Navyše obrázok na podstránke je nielen vtipný, ale aj relevantný pre používateľky webu (mamičky).

A samozrejme, radi sa pochválime aj tou našou 🙂

Chybovú stránku môžete nadizajnovať 2 spôsobmi. V tom prvom to môžete použivateľovi uľahčiť a vytvoriť stránku tak, aby čo najrýchlejšie našiel to, po čo na stránku prišiel. V druhom prípade sa môžete pohrať s dizajnom a vymyslieť niečo, čo vtipne a originálne zosobní vašu značku. Môže to byť trefný obrázok, gif, video alebo aj hra – hocičo, vďaka čomu si vašu stránku návštevník zapamätá.

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

SOCIAL MEDIA BRAND MANAGER - Si postami a boostami ostrieľaný "soušl", ktorý má v malíčku najpoužívanejšie sociálne siete, Facebook a Instagram, nielen po technickej, ale aj kreatívnej stránke? Poď k nám, naučíme ťa omnoho viac :) Klikni sem

ACCOUNT MACGYVER - Hľadáme ostrieľaného človeka, ktorý sa nebojí veľkých výziev ani náročných klientov, na riešenie problémov mu stačí kancelárska spinka a nielen v digitále je ako ryba vo vode. Jednoducho, TRIADovského account managera, ktorý sa vynájde v každej situácii ako rodený MacGyver. Cítiš sa na to? Odpovedz na zákerné otázky a si v hre!

 

COPYWRITER JUNIOR - Máme miesto (a mnoho iného) pre juniorného copywritera, ktorý miluje reklamu a písanie, rád sa učí, zabáva, inšpiruje sa kade - tade, nechá sa rozmaznávať kolegami a on na oplátku rozmaznáva svojich klientov tými najlepšími ideami a textami!

Si náš typ? Napíš nám odpovede, ktoré keď si prečítame, nebudeme už chcieť nikoho iného.

DTP GRAFIK - Vyznáš sa v press dátach, zalamovačkách, gramážach papierov a v neštandardných offline formátoch? Poď k nám, potrebujeme ťa ako soľ. Prihlás sa tu >>>