Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Čo je ROI?

ROI – je skratka z anglického Return On Investments, teda návratnosť investícií. Ako ROI (niekedy tiež ROI index) označujeme pomer zarobených peňazí k peniazom investovaným. ROI teda udáva výnos v percentách z utratenej čiastky.
Teraz už určite tušíte, že pre základný výpočet ROI stačí dosadiť do vzorca:

ROI (%) = výnosy / investice * 100

Pre výpočet návratnosti investícií je potrebné počiatočnú investíciu a čistý zisk, ktorý priniesla, vyjadriť konkrétnou peňažnou čiastkou. ROI sa vzhľadom k počiatočnej investícií počíta buď pre jednotlivé obdobie alebo ako priemer z viacerých období.

Využitie ROI
Ako online podnikatelia využijete ROI na každom kroku vďaka tomu, že investície na internete možno väčšinou veľmi presne merať. Použitie ROI je veľmi dôležité napríklad pri PPC inzercii. Uvidíte, ktoré reklamné kampane sú úspešné a pre ktoré tak môžete zvýšiť rozpočet. V prípade nedostatočného rozpočtu vám ROI ukáže, ktorá kampaň má najmenšiu návratnosť, a tú pozastavíte.

Okrem celkového prehľadu výkonnosti kampaní využijete ROI aj pre rozhodovanie na úrovni zostáv a kľúčových slov. Ak máte správne štruktúrované kampane a meriate konverzie, môžete sa rozhodovať, na ktoré konkrétne kľúčové slová reklamu ďalej zobrazovať a ktorá sa vám, naopak, neoplatí.

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

SOCIAL MEDIA BRAND MANAGER - Si postami a boostami ostrieľaný "soušl", ktorý má v malíčku najpoužívanejšie sociálne siete, Facebook a Instagram, nielen po technickej, ale aj kreatívnej stránke? Poď k nám, naučíme ťa omnoho viac :) Klikni sem

ACCOUNT MACGYVER - Hľadáme ostrieľaného človeka, ktorý sa nebojí veľkých výziev ani náročných klientov, na riešenie problémov mu stačí kancelárska spinka a nielen v digitále je ako ryba vo vode. Jednoducho, TRIADovského account managera, ktorý sa vynájde v každej situácii ako rodený MacGyver. Cítiš sa na to? Odpovedz na zákerné otázky a si v hre!

 

COPYWRITER JUNIOR - Máme miesto (a mnoho iného) pre juniorného copywritera, ktorý miluje reklamu a písanie, rád sa učí, zabáva, inšpiruje sa kade - tade, nechá sa rozmaznávať kolegami a on na oplátku rozmaznáva svojich klientov tými najlepšími ideami a textami!

Si náš typ? Napíš nám odpovede, ktoré keď si prečítame, nebudeme už chcieť nikoho iného.

DTP GRAFIK - Vyznáš sa v press dátach, zalamovačkách, gramážach papierov a v neštandardných offline formátoch? Poď k nám, potrebujeme ťa ako soľ. Prihlás sa tu >>>