Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Čo je advertoriál

Advertoriál je platená reklama, ktorá má podobu článku, alebo iného žurnalistického formátu ( v závislosti od použitého média). Pojem vznikol spojením slov „advertisement“ a „editorial“. V tlačených médiách sa advertoriál svojou formou aj vizuálom snaží čo najviac priblížiť nezávislému redakčnému textu. V televízií ho zasa môžete vidieť vo forme, ktorá sa podobá na krátku informatívnu prezentáciu produktov, či už zvlášť alebo ako súčasť talkshow, či iného programu.

Využitie advertoriálu je vhodné najmä pri kampaniach, kde je potrebné problematiku a výhody produktu vysvetliť viac do hĺbky a nestačí na to niekoľko slov použitých v klasických reklamných vizuáloch.

Advertoriál ako forma platenej reklamy by mal byť v médiách vždy viditeľne označený ako inzercia. Často sa na jeho označenie používajú aj pojmy ako: špeciálne promo, špeciálny inzertný projekt, komerčná príloha a podobne.

Niektoré obchodné oddelenia médií, mediálni laici, ale aj marketingoví špecialisti používajú pojem PR článok. Tento pojem nie je správny, pretože mixuje dohromady pojem public relations s inzerciou. Niekde nájdete označenie PR článok v zmysle platený článok na interente nesprávne použité v súvislosti so SEO na získavanie spätných odkazov.

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

SOCIAL MEDIA BRAND MANAGER - Si postami a boostami ostrieľaný "soušl", ktorý má v malíčku najpoužívanejšie sociálne siete, Facebook a Instagram, nielen po technickej, ale aj kreatívnej stránke? Poď k nám, naučíme ťa omnoho viac :) Klikni sem

ACCOUNT MACGYVER - Hľadáme ostrieľaného človeka, ktorý sa nebojí veľkých výziev ani náročných klientov, na riešenie problémov mu stačí kancelárska spinka a nielen v digitále je ako ryba vo vode. Jednoducho, TRIADovského account managera, ktorý sa vynájde v každej situácii ako rodený MacGyver. Cítiš sa na to? Odpovedz na zákerné otázky a si v hre!

 

COPYWRITER JUNIOR - Máme miesto (a mnoho iného) pre juniorného copywritera, ktorý miluje reklamu a písanie, rád sa učí, zabáva, inšpiruje sa kade - tade, nechá sa rozmaznávať kolegami a on na oplátku rozmaznáva svojich klientov tými najlepšími ideami a textami!

Si náš typ? Napíš nám odpovede, ktoré keď si prečítame, nebudeme už chcieť nikoho iného.

DTP GRAFIK - Vyznáš sa v press dátach, zalamovačkách, gramážach papierov a v neštandardných offline formátoch? Poď k nám, potrebujeme ťa ako soľ. Prihlás sa tu >>>