Pripravený na novú výzvu? Poď k nám

Čo je bounce rate?

Bounce rate existuje v dvoch rozdielnych oblastiach – bounce rate pri email marketingu (miera vrátených emailov) a bounce rate na webovej stránke (miera opustení stránky). Je to jeden z najdôležitejších ukazovateľov efektivity online kampaní a optimalizácie landing stránok.

Bounce rate na stránke – Miera opustení stránky

bounce rateJe to pomer medzi počtom návštevníkov ktorí prišli na stránku a ihneď odišli (t.j. nikam neklikli) a celkovým počtom návštev stránky vyjadrený v percentách.
Ak na vašu homepage prišlo 10 000 návštev a z toho 8 000 kliklo na menu a pokračovalo hlbšie na ďalšie podstránky, mali ste 20%-tný Bounce Rate.

Bounce Rate

Je to teda doslova miera „odrazení“ sa od stránky. Návštevník príde na stránku a odchádza. V praxi teda meria percento návštev pre ktoré bola stránka irelevantná a nijako nezaujala. Samozrejme existujú výnimky. Ak máte blog, vyšší bounce rate pri článkoch je bežný. Návštevník príde priamo na článok, prečíta ho a spokojne odchádza. Vysoký bounce rate tak nemusí byť teda vždy negatívnym javom, môže aj znamenať, že návštevník skrátka dostal to čo hľadal.
Vačšinou je však vysoký bounce rate signálom, že návštevník nenašiel na stránke to čo čakal a nezaujala ho.

Na záver zopár vecí ktoré sa oplatí pri bounce rate (BR) sledovať:

  • Celkovú priemernú BR stránky a jej vývoj.
  • BR pre jednotlivé zdroje návštev.
  • BR pre jednotlivé kľúčové slová s ktorými vás návštevníci našli.
  • BR pre jednotlivé online kampane.

Šikovní ľudia (patria) do TRIADu

SOCIAL MEDIA BRAND MANAGER - Si postami a boostami ostrieľaný "soušl", ktorý má v malíčku najpoužívanejšie sociálne siete, Facebook a Instagram, nielen po technickej, ale aj kreatívnej stránke? Poď k nám, naučíme ťa omnoho viac :) Klikni sem

 

COPYWRITER JUNIOR - Máme miesto (a mnoho iného) pre juniorného copywritera, ktorý miluje reklamu a písanie, rád sa učí, zabáva, inšpiruje sa kade - tade, nechá sa rozmaznávať kolegami a on na oplátku rozmaznáva svojich klientov tými najlepšími ideami a textami!

Si náš typ? Napíš nám odpovede, ktoré keď si prečítame, nebudeme už chcieť nikoho iného.

DTP GRAFIK - Vyznáš sa v press dátach, zalamovačkách, gramážach papierov a v neštandardných offline formátoch? Poď k nám, potrebujeme ťa ako soľ. Prihlás sa tu >>>

Pripravený na novú výzvu?
Hľadáme ťa!
Poď k nám
BDGT cut

NOVINKA Z TRIADU:
Čitajte našu knihu Budget Cut o efektívnom marketingu!
Kúpiť